Polskie lasy

Polen gehört in Bezug auf die Waldfläche zur europäischen Spitze. Diese nimmt mit 9,1 Mio. ha 29,2 % der Gesamtfläche ein. Die Mehrheit der Wälder sind Staatseigentum, das durch den Staatsforstbetrieb „Lasy Państwowe" („Staatsforste") (PGL LP) verwaltet wird.

PGL Lasy Państwowe

Der Staatsforstbetrieb „Lasy Państwowe" ist das größte Unternehmen auf der Ebene der staatlichen Forstverwaltung in der Europäischen Union. Er wird in diesem Jahr 90 Jahre alt.

Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Akcja sadzenia lasu z grupą PBI

Akcja sadzenia lasu z grupą PBI

W dniu 25.09.2021r. w Nadleśnictwie Leżajsk przeprowadzona została akcja sadzenia lasu. Akcję przy współpracy z Nadleśnictwem przeprowadziła Grupa PBI w ramach przyjętej strategii społecznej odpowiedzialności biznesu (Corporate Social Responsibility) pod hasłem #RazemMozemyOdpowiedzialnie.

Będąc firmą odpowiedzialną, używa się zasobów środowiska naturalnego w sposób racjonalny. Ważne aby maksymalnie zredukować wpływ działalności na Ziemię, która jest naszym wspólnym domem. Dlatego zaangażowano Pracowników w działania prośrodowiskowe, które aktywnie przyczyniają się do zatrzymania postępujących zmian klimatycznych. Jednym z nich jest akcja sadzenia lasów. W sadzeniu Lasu które odbyło się w Nadleśnictwie Leżajsk Leśnictwie Czarna  brało udział prawie 200 osób, w tym 50 dzieci. Warto podkreślić, że w tym roku analogiczne działania prowadzone są lub będą także w obrębie Nadleśnictw Dukla, Kraśnik, Łagów i Staszów. Grupa PBI chce objąć tymi działaniami możliwie największą ilość spośród 1000 osób zatrudnionych w Grupie PBI, na co dzień pracujących w piętnastu lokalizacjach: kopalniach kruszyw drogowych, bazach infrastrukturalnych i logistycznych, wytwórniach mas bitumicznych i betonu towarowego czy laboratoriach.

W ramach wspólnego sadzenia lasu zorganizowane zostały dla dzieci pracowników PBI zajęcia edukacyjne. Dzieci zostały podzielone na grupy i mogły zapoznać się w terenie z pracą leśników, występującymi gatunkami drzew i krzewów w naszych lasach.

Dzieci poprzez gry i zabawy zapoznały się z budową piętrową lasu, różnymi zastosowaniami drewna, problemem zaśmiecania lasów. Pani Anna Bukowska opowiedziała dzieciom o pięknych ptakach hodowanych w Ośrodku Hodowli Głuszca. Pokazała jak wygląda głuszec, jakie ma pióra, gniazdo z skorupkami jaj. Dzieci aktywnie brały udział w zajęciach, tworzyły kompozycje z zebranych w lesie liści, gałązek, szyszek i znalezionych nasion buka i dębu.