Aktualności

W dniu 10 październik obchodzimy „Święto Drzewa”. Z tej okazji chcieliśmy przybliżyć Wam kilka drzew rosnących na terenie Nadleśnictwa Leżajsk. Poniżej opisane gatunki drzew to pomniki przyrody, uważamy ze zasługują na uznanie, dlatego zachęcamy do przeczytania.

Wydarzenia

W ciągu całego roku obchodzimy wiele wspaniałych jubileuszy. Celebrujemy je w mniejszym lub większym stopniu, ale nie ma chyba wdzięczniejszego niż ten, który obchodziły Lasy Państwowe, świętujące w bieżącym roku 90-lecie swego istnienia. Jubileusz to podwójny bowiem swoje święto miało także Nadleśnictwo Leżajsk, służące naszym pięknym lasom już od siedemdziesięciu lat.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Ćwiczenia Straży Pożarnej

Ćwiczenia Straży Pożarnej

W dniu 03.09.2020 r., na terenie Nadleśnictwa Leżajsk, Leśnictwo Sarzyna, odbyły się ćwiczenia Straży Pożarnej na wypadek powstania pożaru w lesie. Głównym celem ćwiczeń było skoordynowanie działań Państwowej Straży Pożarnej z jednostkami działającymi w KSRG oraz jednostkami OSP z terenu Powiatu Leżajskiego.

Podczas ćwiczeń do zabezpieczenia wody wykorzystany został nowy zbiornik wodny który powstał w ramach projektu, dofinansowanego z Funduszy Europejskich Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. W ćwiczeniach wzięło udział 11 jednostek straży pożarnej, 45 strażaków z PSP w Leżajsku i okolicznych OSP, Pracownicy Nadleśnictwa Leżajsk. Koordynatorem ćwiczeń była Komenda Powiatowej Straży Pożarnej w Leżajsku.

Po zakończeniu ćwiczeń Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej podsumował działania jednostek oraz ocenił stopień realizacji postanowionych zadań. Ćwiczenia zakończyły się wspólnym posiłkiem i dyskusją przy ognisku.