Wydawca treści Wydawca treści

Organizacja

       Nadleśnictwo Leżajsk funkcjonuje na podstawie:

- Ustawy o lasach z dnia 28.09.1991r. (Dz.U. Nr 12, poz. 59 z późniejszymi zmianami),

- aktów wykonawczych do tej ustawy a w szczególności: Statut Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe stanowiącego załącznik do Zarządzenia Nr 50 MOSZNiL z dnia 18.05.1994r.

- Rozporządzenia Rady Ministrrów z dnia 6.12.1994r. w sprawie szczegółowych zasad prowadzenia gospodarki finansowej w PGL LP (Dz.U. Nr 134, poz. 692 z późniejszymi zmianami).

   Nadleśnictwo jest samodzielna jednostka organizacyjną PGL LP nie posiadającą osobowości prawnej, reprezentującą Skarb Państwa w zakresie zarządzanego mienia. Podstawowymi obowiązkami Nadleśnictwa są:

- realizacja zadań gospodarczych w oparciu o plan urządzania lasu,

- gospodarka gruntami i innymi nieruchomościami,

- realizacja polityki gospodarczej Lasów Państwowych z uwzględnieniem funkcji ochronnych, środowiskowych, społecznych i gospodarczych.

 


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Wizyta pracowników BULiGL Lublin w Ośrodku Hodowli Głuszca

Wizyta pracowników BULiGL Lublin w Ośrodku Hodowli Głuszca

W dniu 4.04.2022 r. w Nadleśnictwie Leżajsk odbyła się wizyta pracowników Biura Urządzania Lasu oddział w Lublinie, w trakcie warsztatów szkoleniowych goście zapoznali się z hodowlą głuszców w Ośrodku Hodowli Głuszca w Brzózie Królewskiej oraz zwiedzili nowy budynek edukacyjny z wolierą pokazową głuszca i cietrzewia.

Kolejnym punktem wizyty był kompleks czterech plantacji nasiennych, gdzie uczestnicy wyjazdu zapoznali się z selekcją i nasiennictwem prowadzonym przez Nadleśnictwo Leżajsk.

W ramach tego wyjazdu leśnicy z BULIGL zwiedzili Leśnictwo Szkółkarskie Wydrze - gdzie zapoznali się z produkcją kontenerową sosny i modrzewia, sposobem ochrony buka przed przymrozkami na kwaterach produkcyjnych oraz metodą przechowywania sadzonek w lodowni.

W pobliżu w/w obiektów zwiedzono Pałac Myśliwski Julin, który jest obiektem zbudowanym przez II ordynata łańcuckiego – Alfreda Potockiego, gośćmi w pałacu bywali m.in.: książę Stanisław Radziwiłł, arcyksiążę Rudolf, czy arcyksiążę Franciszek Ferdynand. W latach dwudziestych XX wieku Julin został rozbudowany, a na otaczających go polanach pojawiły się pola golfowe i korty tenisowe. Do zespołu doprowadzona została sieć wodociągowa oraz elektryczność.

Sporz. Mariusz Rydzik

Fot. Sławomir Kuśnierz