Wydawca treści Wydawca treści

Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.


 

W ramach sprzedaży detalicznej leśnicy starają się zaspokoić szybko rosnący popyt ze strony osób wykorzystujących drewno do celów grzewczych. Wbrew pozorom są to nie tylko mieszkańcy wsi, choć przeważają wśród odbiorców. Wzrost zapotrzebowania na drewno opałowe to też skutek powstawania na przedmieściach dużych aglomeracji nowych osiedli, gdzie domy często standardowo wyposażane są w instalacje kominkowe.

Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna

W ostatnich latach Lasy Państwowe zwiększyły sprzedaż drewna opałowego o jedną trzecią – do ponad 4 mln m sześc. rocznie. Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna. Niektórzy klienci wybierają drewno już przygotowane i pocięte, inni własnoręcznie je pozyskują, po uzgodnieniu i spełnieniu określonych warunków bezpieczeństwa oraz uiszczeniu opłaty; dotyczy to głównie tzw. gałęziówki. Taki surowiec jest bardzo tani, dlatego z tej możliwości korzysta wiele osób na terenach wiejskich.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Sprzedaż choinek

Sprzedaż choinek

Choinka od Leśnika

       Nadleśnictwo Leżajsk w dniu 11.12.2015 r. rozpoczęło, coroczną akcję sprzedaży choinek. W tym roku oferujemy drzewka następujących gatunków:

- Świerk pospolity (Picea abies)

- Jodła pospolita (Abies alba)

- Jodła Kaukaska (Abies nordmanniana)

- Sosna pospolita (Pinus sylvestris)

    Cóż byłyby to za Święta Bożego Narodzenia, bez jemioły i pachnącego sianka wigilijnego, dlatego każdy kto odwiedzi i zakupi choinkę, otrzyma od Nadleśnictwa świąteczny upominek w postaci gałązki jemioły i symbolicznego sianka. 

    Wiele osób zastanawia się, „co zrobić z choinką po świętach ?". Zupełnie za darmo możemy skorzystać z oferty Nadleśnictwa Leżajsk, z poczuciem, że ekologicznie zakończyliśmy Boże Narodzenie. Choinki zostaną poddane recyklingowi. W konsekwencji powstanie z nich kompost, który zostanie wykorzystany do produkcji nowych sadzonek na szkółce leśnej.

    Choinki będzie można składować, od nowego roku na parkingu przy Nadleśnictwie Leżajsk.

    Pamiętajmy tylko o zdjęciu wszelkich ozdób z naszego drzewka :)

Cennik