Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Gdzie zapalić ognisko

Rozpoczynające się wakacje to dla wielu z nas czas odpoczynku, który często spędzamy na łonie natury. Las to doskonałe miejsce na letnie, wakacyjne wędrówki leśnymi szlakami. Występujące latem wysokie temperatury oraz bardzo często brak opadów są niebezpieczne ale ekosystemów leśnych. To nie wszystko - również nasza nieostrożność i nierozwaga może prowadzić do katastrof leśnych.

 Pożary to jedne z najgroźniejszych oraz największych zagrożeń dla naszych lasów. Ogień, w krótkim czasie jest w stanie zniszczyć ogromne powierzchnie drzewostanów. W spalonym lub zniekształconym przez pożar lesie zamierają całe ekosystemu leśne - giną zwierzęta, zniszczeniu ulega cała roślinność.

Apelujemy: Nie używaj ognia w lesie! – Jest to surowo karane (rozpalenie ogniska poza miejscem do tego wyznaczonym grozi mandatem karnym oraz bardzo często prowadzi do pożaru). Wybierając się do lasu pamiętaj - ognisko można rozpalić tylko w miejscach do tego wyznaczonych.

W Nadleśnictwie Leżajsk, w  Leśnictwie Jelna, (współ. geogr. 50°16`00.3”N, 22°23’40.1”E) występuje miejsce, gdzie można rozpalić ogień tak, aby odbywało się to w sposób bezpieczny, minimalizując ryzyko wystąpienia pożaru. Wiata z miejscem na ognisko znajdę się w bliskiej odległości od siedziby biura Nadleśnictwa.

Pamiętaj ! Bądź ostrożny ! Jeśli widzisz pożar zadzwoń pod odpowiednie służby ratownicze: tel. 998 lub 112.

Nadleśnictwa i inne

Mapa lasów

 

Polecamy Polecamy