Wydawca treści Wydawca treści

Zanocuj w lesie

 

 

 

 

Nadleśnictwo Leżajsk wyznaczyło specjalne obszary leśne o powierzchni ponad 1600 hektarów, gdzie miłośnicy bushcraftu i survivalu mogą uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach.

Wyznaczona przez Nadleśnictwo Leżajsk strefa, to obszar przeznaczony dla miłośników bushcraftu i surwiwalu, ale też po prostu ludzi którzy chcą przenocować w lesie "na dziko" bez specjalnej infrastruktury.

Lokalizacja widoczna jest również na mapie oraz z poziomu aplikacji Mbdl [link] (android) lub [link] iPhone, z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

[mapa]

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z regulaminem korzystania z obszaru (załącznik poniżej).


Zapoznaj się mapą okresowego zakazu wstępu do lasu [link]  Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem.

Zakaz wstępu oznaczają żółte tablice ostrzegawcze ustawione w terenie, na drogach i szlakach w rejonie prac.

Jesień i zima to okres polowań zbiorowych. Prosimy o zapoznanie się z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar, w którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! 

Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz uzyskać zgodę nadleśnictwa.  Prośbę wyślij na adres: lezajsk@krosno.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Formularz zgłoszeniowy zamieszczony jest poniżej.

Obszar programu „Zanocuj w lesie” oraz telefony kontaktowe do Leśniczych :
Leśnictwo Czarna oddz. 199 - 212 ; Leśniczy Edward Dziadosz – tel. 600 949 116 
Leśnictwo Korniaktów oddz. 123 – 127, 133 – 136, 142 – 145, 154 – 155 ; Leśniczy Janusz Sobuś – tel. 600 948 910
Leśnictwo Brzyska Wola oddz. 92, 96 – 98 ; Leśniczy Stanisław Kotulski – tel. 600 958 175
Leśnictwo Marynin oddz. 176 – 179, 183 – 186, 191 – 194, 200 – 203 ; Leśniczy Mariusz Pelc – tel. 668 110 648
Leśnictwo Jelna oddz. oddz. 93, 95A, 95 – 96, 98 – 99, 121 – 123 ; Leśniczy Tomasz Superson – tel. 668 110 686
Leśnictwo Brzóza oddz. 248 – 250, 260 – 263, 273, 309 – 312, 320 – 324 ; Leśniczy Stanisław Bukowski – tel. 600 963 743
 

Ze względów bezpieczeństwa lub potrzeby udzielenia pilnej pomocy zalecane jest poinformowanie Nadleśnictwa, na adres e-mail: lezajsk@krosno.lasy.gov.pl o każdym przypadku nocowania.

Podaj następujące dane:

imię i nazwisko zgłaszającego,

telefon kontaktowy,

mail kontaktowy,

liczbę nocy (daty),

liczbę osób,

Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

W pobliżu obszaru znajdują się rezerwaty przyrody. Przypominamy, że poruszanie się po nich poza wyznaczonymi szlakami jest zabronione i grozi grzywną.

Koordynatorem programu w nadleśnictwie jest pracownik ds. Ochrony Lau, Ochrony Przyrody, Edukacji i Turystyki, tel. 17 240 52 04 (preferowany kontakt mailowy: lezajsk@krosno.lasy.gov.pl)

Ankieta dla użytkowników programu "Zanocuj w lesie"

http://personal.ewaluacja.eu/index.php/544185?lang=pl

 


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Akcja sadzenia lasu z grupą PBI

Akcja sadzenia lasu z grupą PBI

W dniu 25.09.2021r. w Nadleśnictwie Leżajsk przeprowadzona została akcja sadzenia lasu. Akcję przy współpracy z Nadleśnictwem przeprowadziła Grupa PBI w ramach przyjętej strategii społecznej odpowiedzialności biznesu (Corporate Social Responsibility) pod hasłem #RazemMozemyOdpowiedzialnie.

Będąc firmą odpowiedzialną, używa się zasobów środowiska naturalnego w sposób racjonalny. Ważne aby maksymalnie zredukować wpływ działalności na Ziemię, która jest naszym wspólnym domem. Dlatego zaangażowano Pracowników w działania prośrodowiskowe, które aktywnie przyczyniają się do zatrzymania postępujących zmian klimatycznych. Jednym z nich jest akcja sadzenia lasów. W sadzeniu Lasu które odbyło się w Nadleśnictwie Leżajsk Leśnictwie Czarna  brało udział prawie 200 osób, w tym 50 dzieci. Warto podkreślić, że w tym roku analogiczne działania prowadzone są lub będą także w obrębie Nadleśnictw Dukla, Kraśnik, Łagów i Staszów. Grupa PBI chce objąć tymi działaniami możliwie największą ilość spośród 1000 osób zatrudnionych w Grupie PBI, na co dzień pracujących w piętnastu lokalizacjach: kopalniach kruszyw drogowych, bazach infrastrukturalnych i logistycznych, wytwórniach mas bitumicznych i betonu towarowego czy laboratoriach.

W ramach wspólnego sadzenia lasu zorganizowane zostały dla dzieci pracowników PBI zajęcia edukacyjne. Dzieci zostały podzielone na grupy i mogły zapoznać się w terenie z pracą leśników, występującymi gatunkami drzew i krzewów w naszych lasach.

Dzieci poprzez gry i zabawy zapoznały się z budową piętrową lasu, różnymi zastosowaniami drewna, problemem zaśmiecania lasów. Pani Anna Bukowska opowiedziała dzieciom o pięknych ptakach hodowanych w Ośrodku Hodowli Głuszca. Pokazała jak wygląda głuszec, jakie ma pióra, gniazdo z skorupkami jaj. Dzieci aktywnie brały udział w zajęciach, tworzyły kompozycje z zebranych w lesie liści, gałązek, szyszek i znalezionych nasion buka i dębu.